O nas

Firma powstała, aby pomagać przy iniekcji insuliny ludziom chorym na cukrzycę .

Naszą misją jest, by osoby dotknięte cukrzycą mogły w jak najprostszy, bezbolesny i dyskretny sposób dbać o swoje zdrowie. By nieprzyjemny zwykle proces wstrzykiwania insuliny był jak najmniej problematyczny i nie ograniczał w żaden sposób normalnego funkcjonowania.

Cukrzyca staje się, niestety, coraz bardziej powszechną chorobą cywilizacyjną. Wg statystyk, w Polsce choruje obecnie 3,5 miliona osób, z czego 1 milion o tym nie wie. Mało tego. Szacuje się, że do 2040 roku, chorych na cukrzycę będzie w Polsce 4 miliony osób – a to oznacza, że zachoruje 11% społeczeństwa.

Wbrew pozorom cukrzyca nie dotyka jedynie starszych osób, ale coraz częściej występuje też u ludzi młodych, a także… dzieci. Z cukrzycą ciążową natomiast zmaga się nawet co 10 kobieta w ciąży.

Czym właściwie jest cukrzyca?

Cukrzyca, w dużym skrócie, to choroba, która objawia się zbyt wysokim poziomem glukozy (cukru) we krwi chorego.

Konsekwencje takiego przewlekłego stanu są poważne – zaliczają się do nich m.in. zawały serca, udary, choroby nerek czy choroby tętnic.

Dlatego kluczowe jest, by poziom glukozy kontrolować i regularnie obniżać. Jednym z najskuteczniejszych sposobów obniżania poziomu glukozy w niektórych typach cukrzycy jest leczenie hipoglikemizujące – podawanie choremu zastrzyków z insuliną.

Wiemy, że proces iniekcji może być dla chorego nieprzyjemny. To dlatego zostaliśmy jedynym dystrybutorem marki Sandstone – firmy, która produkuje igły do penów insulinowych, zapewniające choremu maksymalny komfort i skracające do minimum czas wykonania zastrzyku.


Wierzymy, że nasza działalność ułatwi życie wielu osobom chorym na cukrzycę i sprawi, że codzienne, konieczne dla zachowania zdrowia zabiegi, będą szybkie i bezbolesne.